O nas


BUDUJEMY DOMY ENERGOOSZCZĘDNE I DOMY PASYWNE

Każdy marzy o własnym domu – pomożemy Państwu w realizacji tego marzenia.

 

 Firma Damir może poszczycić się bardzo dobrą pozycją na rynku, jakością produktu i wysokim poziomem satysfakcji klienta. Nasza specjalność to domy z drewna – a ściślej mówiąc, kompleksowa budowa domów prefabrykowanych w konstrukcji drewnianej. Elementy domu wykonywane są w nowocześnie wyposażonej hali produkcyjnej, dzięki czemu montaż domu trwa kilka dni, elementy zaś chronione są przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Prefabrykacja domów umożliwia nam montaż budynku przez cały rok. Przed montażem na placu budowy ściany składane są w fabryce, dzięki czemu wszystko jest precyzyjnie przygotowane z zachowaniem najwyższej jakości, do której to przywiązujemy największą wagę. Wszystkie stosowane przez nas materiały kupujemy od bezpośrednich importerów oryginalnych materiałów przeznaczonych dla budownictwa szkieletowego. Osobiście nadzorujemy inwestycje, utrzymujemy także stały kontakt z naszymi klientami, co gwarantuje satysfakcję ze współpracy. Każdy dom z drewna jest indywidualnie dostosowany do potrzeb i oczekiwań naszych klientów. Doświadczenie nabyte przez ponad 20 lat działalności oraz nowoczesne zaplecze – wykonujemy najwyższej jakości gotowe domy drewniane – domy szkieletowe prefabrykowane. W naszej ofercie znajdą Państwo również domy energooszczędne i domy pasywne. Budowane długo, nierzadko z mozołem, domy tradycyjne czy domy drewniane, domy szkieletowe? – wybór należy do Państwa. Dysponujemy technologią, dzięki której domy drewniane powstają szybko i sprawnie – to prefabrykacja. Pozwala ona na realizację domów, które są zdrowe i ekologiczne. którym dysponujemy, pozwala nam na realizację projektów, począwszy od najprostszych, przez indywidualne, do najbardziej zaawansowanych technologicznie – a wszystko to w ciągu 3 miesięcy.

  

Trochę historii

Jesteśmy firmą rodzinną, w której doświadczenie przekazywane jest z pokolenia na pokolenie i choć sama firma powstała w 1998 roku, nasza przygoda z budownictwem trwa już od 1976 roku. Obecnie wykonujemy głównie domy o konstrukcji drewnianej ze względu na ich funkcjonalność oraz szerokie korzyści płynące dla klienta. Szkielet konstrukcyjny ścian naszych domów stanowi odpowiednio zabezpieczone drewno. Drewno to najstarszy materiał budowlany, wykorzystywany do budowy domu od setek lat. Na początku lat 90-tych do Polski dotarła technologia budownictwa szkieletowego, oparta na doświadczeniach z USA, Kanady, Skandynawii oraz Niemiec i Austrii. Budujemy zgodnie z reżimem technologicznym, dbamy o jakość i zachowujemy standardy techniczno-montażowe Stowarzyszenia Dom Drewniany. Ściany naszych domów są lekkie, bardzo ciepłe i trwałe. Przywozimy je w całości na plac budowy prosto z naszej fabryki, zlokalizowanej w Filipowie koło Suwałk. Pod nazwą Damir zrealizowaliśmy około 500 różnych budynków. Dzięki zastosowaniu systemu prefabrykacji oraz wstępnego montażu znacznie skracamy czas budowy. Dzięki temu nasze ceny mogą być tak konkurencyjne – zakładka „Cennik”. Budujemy na najwyższym poziomie, co gwarantuje satysfakcję klienta z wyboru tej technologii. Domy kanadyjskie, domy prefabrykowane, szkieletowe – zapraszamy!

 

Budując dom szkieletowy (dom kanadyjski, dom kanadyjczyk) zyskasz:

 • Prefabrykacja domów – najniższe koszty – do 30% tańsza budowa i do 70% tańsza eksploatacja, którą zapewnia współczynnik przenikania ciepła dla standardowych ścian U= 0,19W/m2K. Tylko w kanadyjczyku cały przekrój ściany wypełnia ocieplenie. Nie płacimy więc za ogrzewanie zimnych murowanych ścian i betonowych stropów jak w domu tradycyjnym. Nasze domy spełniają normy nowej dyrektywy unijnej poświęconej charakterystyce energetycznej budynków.
 • Dom z drewna – zdrowy dom – 10 lat dłużej żyje statystyczny mieszkaniec Skandynawii, Kanady, USA, gdzie ponad 90% domów wybudowano w technologii szkieletowej.
 • Zdrowy sen – wpływa na to niepowtarzalny mikroklimat domu, który zbudowany jest z ekologicznych materiałów.
 • Trwały dom – w Anglii do dziś stoją średniowieczne domy szkieletowe. Obecnie dysponujemy nowoczesnymi materiałami budowlanymi, które sprawiły, że fachowo wybudowany dom szkieletowy jest trwalszy od budynku tradycyjnego.
 • Szybka realizacja – do 100 dni trwa budowa domu, począwszy od fundamentów do stanu pod klucz.
 • Bezpieczną budowę – dom w kilka dni jest zamknięty i staje się bezpiecznym zapleczem budowy, które chroni przed kaprysami pogody i ewentualną kradzieżą materiałów.
 • Ognioodporność – szkielet drewniany obłożony jest materiałami całkowicie niepalnymi: tynkiem akrylowym, płytami gipsowymi, blacho dachówką, a wewnątrz wełną mineralną, co zapewnia wysoką ogniotrwałość budynku.
 • Przyjazne dla człowieka środowisko – odpowiednia temperatura w zależności od pory roku. Latem dom daje chłód, natomiast zimą dużo ciepła. Ponadto nasze domy są przyjazne dla alergików.
 • Łatwą i tanią modernizację – z uwagi na brak ciężkich robót: kucia, murowania, betonowania itp.
 • Pozytywny bilans energetyczny – dzięki zastosowaniu odradzającego się surowca oraz naturalnych materiałów najwyższej jakości.
 • Niską akustyczność – dzięki zastosowaniu wełny mineralnej w ścianach wewnętrznych i zewnętrznych oraz stropie.

W naszej ofercie znajdą Państwo:

 • Domy pasywne
 • Domy energooszczędne
 • Domy parterowe
 • Domy z poddaszem użytkowym
 • Domy bliźniacze
 • Małe domki całoroczne i letniskowe
 • Garaże i wiaty
 • Nadbudowy
 • Domy modułowe – modular house
 • Domy z kontenerów – kontenery mieszkalne
 • Domy przenośne

Oferujemy profesjonalną obsługę i doradztwo w zakresie doboru projektu oraz pomoc w załatwieniu formalności związanych z budową. Wykonujemy adaptacje projektów do technologii szkieletowej. Budujemy nawet w trudnych warunkach gruntowych na terenie całego kraju.

 

Damir idzie o krok dalej

Ten krok to uruchomienie seryjnej produkcji domu, który zdobył największe uznanie Naszych Klientów. W domu „Filip”, produkowanym w naszych zakładach w Filipowie, mieszka już kilkadziesiąt rodzin. Wizualizacja umożliwia spacer wewnątrz i na zewnątrz budynku. Pozwala zmieniać kolory i odcienie dowolnego elementu. Można włączyć aranżację wnętrza, wymiarowanie, zdjąć dach oraz piętro. Zobaczymy też dom w lustrzanym odbiciu. Wizualizacje ściągniemy przez klikniecie na zdjęcie obok i zapisanie na dysku. Otrzymają Państwo narzędzie, które będzie przydatne do efektywnego dobrania kolorystyki oraz rozkładu pomieszczeń. Wielkość pliku do ściągnięcia to 13,1 MB. filip.exe

 

Domy prefabrykowane: 3 dni stan surowy, 100 dni – dom gotowy

Jak to możliwe? Każdy dom jest wstępnie zmontowany i sprawdzony w naszych halach produkcyjnych. Wszystko musi pasować. Ta metoda skraca czas realizacji do 100 dni i pozwala budować w całej Polsce. Mogą Państwo kupić dowolny projekt w dowolnej technologii, a nasi projektanci dostosują go do wymagań budownictwa szkieletowego i automatycznie wygenerują rysunki warsztatowe, co przyśpieszy produkcję elementów domu, jednocześnie gwarantując najwyższą jakość wykonania oraz trwałość i terminowość realizacji inwestycji. Nieustannie pracujemy nad ulepszaniem technologii, dostosowując się do wymagań rynku celem zaspokojenia zmieniających się potrzeb i oczekiwań Klientów. Przed transportem elementów zapraszamy na spacer po Państwa domu.

 

Copyright 2018 - Damir.

All rights reserved.

Web by Enicom.