Technologia

 

 Zalety naszych domów drewnianych:

 

Najniższe koszty – dzięki zastosowaniu prefabrykacji można zaoszczędzić do 30% kosztów budowy! Jednocześnie tworzenie konstrukcji w specjalistycznej hali umożliwia podniesienie jakości naszych produktów.

 

Domy szkieletowe – Tania eksploatacja – budując w technologii szkieletowej możesz zaoszczędzić nawet do 70% na rachunkach za ogrzewanie domu!  Zapewnia to bardzo niski współczynnik przenikania ciepła dla standardowych ścian U= 0,18W/m2K. Tylko w kanadyjczyku cały przekrój ściany wypełnia ocieplenie. Nie płacimy więc za ogrzewanie zimnych murowanych ścian i betonowych stropów jak w domu tradycyjnym.

 

Ognioodporność – szkielet drewniany obłożony jest materiałami całkowicie niepalnymi: tynkiem akrylowym, płytami gipsowymi, blacho dachówką, a wewnątrz wełną mineralną, co zapewnia wysoką ogniotrwałość budynku.

 

Zdrowy dom – dzisiejsze materiały budowlane są nasączone dużą ilością chemii. Z pewnością poprawia to ich parametry wytrzymałościowe. Często jest to jednak niezdrowe dla domowników. Drewno jest materiałem naturalnym, a zatem zdrowym! Statystyczny mieszkaniec Skandynawii, Kanady, USA, gdzie ponad 90% domów wybudowano w technologii szkieletowej żyje 10 lat dłużej.

 

Niepowtarzalny mikroklimat – wilgotność powietrza jest bardzo ważnym parametrem w każdym domu. W naszym klimacie powietrze przez ponad pół roku jest zbyt suche co może prowadzić nawet do bardzo groźnych chorób. Drewniane domy mają niesamowite właściwości do regulowania wilgotności i utrzymywania jej na optymalnym dla ludzi poziomie.

 

Trwałość – w Anglii do dziś stoją średniowieczne domy szkieletowe. Obecnie dysponujemy nowoczesnymi materiałami budowlanymi, które sprawiły, że fachowo wybudowany dom szkieletowy jest trwalszy od budynku tradycyjnego.

 

Szybka realizacjado 100 dni trwa budowa domu począwszy od fundamentów do stanu pod klucz.

 

Bezpieczna budowa – dom w kilka dni jest zamknięty i staje się bezpiecznym zapleczem budowy, które chroni przed kaprysami pogody i ewentualną kradzieżą materiałów.

   

Przyjazny dla człowieka i środowiska – odpowiednia temperatura w zależności od pory roku. Dom latem daje chłód, natomiast zimą dużo ciepła. Ponadto nasze domy są przyjazne dla alergików.

           

Łatwa i tania modernizacja – z uwagi na brak ciężkich robót: kucia, murowania, betonowania itp.

        

Pozytywny bilans energetyczny – dzięki zastosowaniu odradzającego się surowca oraz naturalnych materiałów najwyższej jakości.

 

Dobra izolacyjność akustyczna – domy szkieletowe, dzięki zastosowaniu wełny mineralnej, charakteryzują się dobrą izolacyjnością akustyczną.

Copyright 2018 - Damir.

All rights reserved.

Web by Enicom.